@Mac_CZ Článek je založený na logické chybě - zamlčeném chybném předpokladu, že náklady na opatření jsou přímo úměrné ceně opatření.

Jednoduchý protiargument: Somálsko má CO2 emise per capita 0 [1]- jak si to asi můžou dovolit?!

[1]https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_carbon_dioxide_emissions_per_capita
@Mac_CZ Pardon, ne "ceně", ale "účinnosti" opatření.

@mprymek No, ale to snad není cesta hodná následování, nebo ano? Jde snad o to, minimálně zachovat životní úroveň v EU/USA a zvednout ji všude jinde a zároveň vymyslet, jak to zvedání udělat šetrněji. Nikdo na světě snad nechce, aby mu klesala životní úroveň.

@Mac_CZ Nerikal jsem nic o tom, ze je to cesta hodna nasledovani. Rikal jsem, ze argumentace toho clanku je zalozena na logicky chybne uvaze (a timpadem je cely clanek uplne irelevantni).

@mprymek Článek: Pokud mají být ekologická řešení úspěšná a všeobecně adoptována, tak musí nabídnout stávající nebo vyšší kvalitu za stávající nebo nižší cenu.
Prýmek: Článek je irelevantní, protože když výrazně snížíme kvalitu, tak můžeme dosáhnout nižší ceny.

@Mac_CZ Pochopil jsi to zcela špatně. Ve skutečnosti jsem řekl, že míra dekarbonizace pomocí nějaké akce a cena té akce jsou do značné míry ortogonální věci.

Je to hodně podobné, jako by někdo proti zákazu používání otroků argumentoval tím, že by USA zchudly.

Konkrétně je ta chyba v článku nejlíp demonstrovaná tady: Většina států a národů světa takové rezervy na „nedostatečně-skandální“ opatření nemá ani omylem.

- tady je ten zamlčený předpoklad "míň skandální musí být nutně dražší". Nemusí.
@Mac_CZ P.S. Dalsi velmi kvalitni demagogie clanku je tvrzeni, ze Ind ma sice daleko mensi uhlikovou stopu nez Evropan, ale Indu je vic, ergo se musi uskromnit stejne jako Evropani.

To je totalne absurdni nesmysl. Proc delit lidi podle narodnosti? S uplne stejnou logikou bych je mohl rozdelit uplne jinak libovolne. Treba na blondaky a cernovlase. Nebo na lidi pod 170cm a nad 170cm. A kdybych si to kriterium zvolil chytre (stejne chytre jako autor clanku), tak by mi urcite vysla nejaka podobne "logicka" absurdita typu "cernovlasi maji sice na hlavu stopu stejnou, ale je jich vic, cili cernovlasi musi svoji stopu snizit vic nez blondaci".

Na to se asi neda rict nic jinyho, nez citovat klasika: a to jste vymyslel hlavou?

@mprymek OK, ale všechny ty emisní povolenky jsou po státech, takže počítat to po státech určitý smysl má. Respektive nevymyslel to Kechlibar.

@Mac_CZ Nechceš tím doufám říct, že podle tebe má Monaco stejné množství povolenek jako Čína, že ne?
Sign in to participate in the conversation
Macsnet's Mastodon

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!